+420 775 756 879
info@rcmodels.cz
RC Models
Hledat
Newsletter

Test střídavého pohonu pro Traxxas Summit

O minulých víkendech probíhal test střídavého pohonu do modelu Summita od Traxasu. Možností je jistě mnoho, ale co vybrat aby to nestálo kotel a zase aby to nebyli vyhozené peníze. 

Tak jsme chvílí spekulovali co a jak set elektropohonu pro 1:8, dá se cca od čtyřech tisíc a naše druhá hranice byla cca šest a půl tisíce. Jezdit budou oba velmi slušně, ale bez senzoru ? Nakonec do testu postoupil jeden set kombinace levného pohonu kolem čtyřech tisíc (Foxy/bezsenzorový motor) a jeden set s propojením regulátoru a motoru senzorem Xerun . K oběma regulátorům výrobce rovnou dodává i programovací krabičku což také není k zahození. Oba jsou na 2-6S lipo, oba mají 

A na co jsme přišli ? 

Levnější set za tu cenu nemá žádný problém, nastavitelnost regulátoru je dobrá, jeden to velmi solidně, baterky to hlídá takže ok. Jen ten rozjezd není úplně ono pro pohon do trialových sekcí. Takže nic nového pod sluncem. Jen je potřeba konstatovat že poměr cena/výkon velmi dobré.

Druhý set je trochu jiná káva nastavitelnost regulátoru je obšírnější, třeba křivka plynu pro start je možnost nastavení od 1-10. Originál je nastaveno 5, prý dobrá zkusíme . Régl nastavený na tvrdo na 4SLipo. Je zavadil jsem o plyn jen trochu víc a jede po zadních uff. Jiná káva než originál.

Vytrvalostní testy ukázaly že dokážeme jezdit na 4000/4S nějakých 90 minut, při úplně jinak svižné jízdě něž se dá s originálním pohonem Summita. Pod pojmem vytrvalostní si představte 4 km dlouhou procházku na pomalý chod převodovky za občasného, koukni jede po zadních )))))))) a že mu to jde. Regulátor odpojuje včas takže taky dobré. Při výkonnostním testu motor vykazoval teplotu 52 stupňů, regulátor má svůj větráček rozebíhá se postupně, chladí podle potřeby, v těchto teplotách nemělo smysl měřit. Okolní teplota při testech byla kolem nuly. Doba jízdy je kolem 40 minut zase na 4000/4S. Max rychlost s originálním převodem je 48km/hod. Ve zvyšování maximálky sice nevidím smysl, ale jednoznačně to není problém a stačí vyměnit pastorek za větší. V setu s motorem jsou ještě dvě možnosti jiných převodů. Nám vyhovuje poměr zrychlení a doby jízdy originální převod, měnit nebudeme. 

A jízdní projev ? Tak akorát, není to brutus jako Savage Flux se kterým se v podstatě na 2x 3S nedá moc jezdit. Summit s tímto pohonem je tomu podobný, ale ovladatelný. Za co z jedné strany může podvozek, ale i vhodný pohon k tomuto modelu, je to tak akorát.

Prozatím vše přejeme mnoho pohodových chvil s našimi hračkami. Jiří Dědič 


LoadingProbíhá přihlášení, prosím čekejte...
TOPlist