+420 775 756 879
info@rcmodels.cz
RC Models
Hledat
Newsletter

Seřízení a nastavení serva pro ovládání převodovky Vaterra Twin Hammers

Video je takříkajíc otravné v tom, že ho musíte v jednotlivých fázích nastavování serva pro ovládání převodovky neustále zastavovat a posouvat dozadu nebo dopředu, a to i několikrát. Dobře popsaný statický obrázek je v těchto případech mnohem lepší. Pojďme tedy na to.

Krok 1

Odstraňte páku serva, zapněte vysílačku a auto:


Krok 2

Na vysílači nastavte AUX-L a AUX-H na minimum (otočit naplno proti směru hodinových ručiček):


Krok 3

Vycentrujte posuvnou hřídel řazení (shifter shaft) na převodovce tak, aby byla mezi pákou řazení a krytem převodovky mezera cca 3 až 3,5 mm:


Krok 4

Nasaďte servopáku zpět na servo, přitom dodržujte mezeru 3 až 3,5 mm dle kroku (3). Servopáku zajistěte šroubkem:

Krok 5, 6

(5) Na vysílači přepněte kolébkou třetího kanálu na vysokou rychlost.

(6) Na vysílači otáčením AUX-L po směru hodinových ručiček pohněte servem tak, aby vznikla mezi pákou řazení a krytem převodovky mezera 1 mm. Je možné, že budete muset trochu popojet s autem, aby si ozubená kola "sedla". Ujistěte se též, že linky řazení jsou po zařazení rychlosti volné - zkontrolujte to tak, že trochu "polechtáte" plyn a vodorovný link řazení by měl být volně pohyblivý na kulových čepech:

Krok 7, 8

(7) Na vysílači přepněte kolébkou třetího kanálu na nízkou rychlost.

(8) Na vysílači otáčením AUX-H po směru hodinových ručiček pohněte servem tak, aby vznikla mezi pákou řazení a krytem převodovky mezera 6 až 6,5 mm. Opět, stejně jako v kroku (6) je možné, že budete muset trochu popojet s autem, aby si ozubená kola "sedla". Ujistěte se též, že linky řazení jsou po zařazení rychlosti volné - zkontrolujte to tak, že trochu "polechtáte" plyn a vodorovný link řazení by měl být volně pohyblivý na kulových čepech:

 A máme hotovo.

Převzato z webu 305.cz

LoadingProbíhá přihlášení, prosím čekejte...
TOPlist