+420 775 756 879
info@rcmodels.cz
RC Models
Hledat
Newsletter

RC koptéry, drony jako dárek

Abychom předešli zklamání z důvodu brzké opravy čtěte prosím opravdu pečlivě uživatelský manuál a řiďte se jím. Tak vám létání bude přinášet mnohem více radosti a zábavy. Jedna z nejčastějších oprav je nefunkčnost jednoho nebo více motorů.

Létání za pomoci stejnosměrných el. motorů vyžaduje jejich speciální konstrukci, tak aby byly co nejvíce výkonné při zachování malé velikosti a váhy, aby dokázali unést sami sebe včetně konstrukce, elektroniky a baterií modelu. 

Proto tyto používané stejnosměrné motůrky mají obrovský příkon s ohledem na velikost a váhu, přenášený přes nevyměnitelné uhlíkové destičky, ne špalíky. To však na druhé straně přináší mnohonásobně sníženou životnost, postupným obrušováním destiček, kterou lze počítat v hodinách. Potom je potřeba výměna motoru. Je to běžné opotřebení provozem, proto zde 2 letou záruku nelze uplatnit. 

Také velký pozor při pádech a nárazech do překážek. Vždy je nutné míti před pádem nebo dotykem s překážkou stažený plyn na „0“ Pomůžou vám samozřejmě také kryty vrtulí, které sice trochu zkrátí dobu letu, určitá ochrana to však je.


Stejnosměrný výkonný motor nesmí býti nikdy ve zkratu !


Protože i vteřina dokáže motor poškodit napálením vinutí motoru a způsobit „smrt“ třeba až o 5 letů později, kdy se načaté vinutí dopálí, přeruší a najednou během letu nejde dron ovládat a dochází bez zřejmého důvodu k pádu. Toto je bohužel vlastnost stejnosměrných motorů a je třeba na ni myslet.

Většina dronů má elektronickou ochranu motorů, či spíše ochranu pro samotnou řídící jednotku koptéry která zafunguje až tehdy když dojde k zkratu v motoru, aby se opravdu vše nespálilo a investice do dalšího létání nebyla velká.


LoadingProbíhá přihlášení, prosím čekejte...
TOPlist